Informacja o braku współpracy z Towarzystwem Pomocy Hospicjum Bonifratrów

Szanowni Dobroczyńcy Hospicjum Bonifratrów!

Z przykrością informuję, że Konwent Bonifratrów pw. Trójcy Przenajświętszej we Wrocławiu  zaprzestał współpracy z Towarzystwem Pomocy Hospicjum Bonifratrów – stowarzyszeniem zarejestrowanym w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000075671 .

Przyczyną takiego kroku jest utrzymujący się od dłuższego czasu brak woli współdziałania ze strony  obecnych władz Towarzystwa Pomocy Hospicjum Bonifratrów we Wrocławiu przejawiający się nieudzielaniem przez to stowarzyszenie wsparcia naszemu Hospicjum. Dzieje się tak pomimo, iż Towarzystwo powstało przede wszystkim dla wspierania Hospicjum. W takiej sytuacji Konwent nie widzi możliwości dalszego utrzymywania nazwy Towarzystwa, odwołującej się do Hospicjum Bonifratrów ani podawania adresu Konwentu jako adresu Towarzystwa. Wobec zaistniałych niejasności co do działalności Towarzystwa Konwent zwrócił się z prośbą o ich wyjaśnienie do odpowiednich władz państwowych i samorządowych, sprawujących  nadzór nad stowarzyszeniami

Podkreślam, że opisane wyżej kroki podejmuję z niechęcią i przykrością, jednak postawa obecnych władz Towarzystwa nie pozostawia mi wyboru. Mam świadomość wieloletniej oddanej pracy  członków Towarzystwa na rzecz powstania i funkcjonowania naszego Hospicjum. Za opisywaną wyżej sytuację odpowiedzialność ponosi obecny zarząd Towarzystwa a nie jego zwykli członkowie, którym szczere dziękujemy!

Pragnąc, aby sytuacja była jasna dla wszystkich osób wspierających i wspomagających Konwent i Hospicjum Bonifratrów podkreślam, że Towarzystwa Pomocy Hospicjum Bonifratrów nie należy mylić z FUNDACJĄ HOSPICYJNĄ działającą na rzecz naszego Hospicjum oraz Hospicjum Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii, która to Fundacja od wielu lat aktywnie nas wspiera i z władzami której planujemy wiele kolejnych akcji na rzecz wrocławskiego ruchu hospicyjnego.

Osoby, które chciałby uzyskać szczegółowe informacje w poruszanym temacie lub umówić się na spotkanie w Hospicjum proszę o kontakt mailowy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub telefoniczny:  509 366 333.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe naszego hospicjum dokonywane poprzez wpłaty na konta:

-Bonifraterskiego Centrum Zdrowia Sp.z.o.o. 62 1090 1258 0000 0001 2324 5081

-Konwentu Bonifratrów: 89 1020 5226 0000 6102 0019 7665

(z konta konwentu wpłaty przekazujemy na  powyższe konto Bonifraterskiego Centrum Zdrowia Sp.z.o.o.)

oraz przekazywanie 1%  podatku na rzecz  Fundacji Hospicyjnej nr KRS: 0000112338

z poważaniem

Brat Łukasz Dmowski

Przeor Konwentu Bonifratrów we Wrocławiu

Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki Bonifraterskie Centrum Zdrowia Sp. Z.o.o.